Google

Jak dostać kredyt ?

Co należy zrobić aby otrzymać kredyt? Cały proces można podzielić na kilka głównych kroków.1

1. Określ sumę potrzebnych pieniędzy.

    Aby starać się o kredyt, musisz znać jego wysokość. Jest to punktem wyjścia do dalszych rozmów. Bank lub firma kredytowa policzy Twoją zdolność kredytową, a następnie przedstawi decyzję. Może być ona pozytywna lub negatywna. W przypadku decyzji negatywnej często proponowana jest niższa wartość kredytu.

2. Wybierz bank lub firmę, w której chcesz otrzymać kredyt

    Dziś wybór banków i firm kredytowych jest bardzo duży. Każdy z nas może złożyć wniosek kredytowy w dowolnie wybranej instytucji. Bardzo często najszybszą decyzję kredytową i na najlepszych warunkach otrzymamy w banku, które prowadzi nasze konto osobiste. Nie jest to jednak regułą. W wybranych porach roku różne banki uruchamiają własne akcje marketingowe, kusząc bardzo korzystnymi warunkami kredytów i pożyczek. Czas ten przypada na okres świąt bożego narodzenia oraz wakacji.

3. Przygotuj potrzebne dokumenty

    Decyzja kredytowa udzielana jest na podstawie dokumentów dostarczonych przez przyszłego kredytobiorcę. Zawierają one informacje o bieżących dochodach, wydatkach i formie zarobkowania. W każdym banku lub firmie komplet niezbędnych dokumentów może być inny. Informacji o tym co jest potrzebne, powinien udzielić pracownik. Można to również sprawdzić samodzielnie na stronie internetowej.

4. Umów się na spotkanie z doradcą kredytowym

    Podczas spotkania zostaną omówione wszystkie kwestie związane z kredytem. Doradca dokona również analizy i weryfikacji wniosków, policzona zostanie również zdolność kredytowa. Prawdopodobnie podczas tego samego spotkania zapadanie decyzja o tym, czy kredyt zostanie przyznany, czy nie. W przypadku udzielenia negatywnej decyzji, pracownik powinien ją uzasadnić.