Google

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to możliwość zrealizowania swoich2 pragnień nawet wtedy, kiedy nie posiadamy własnych pieniędzy na ten cel. Kredyty gotówkowe od zawsze cieszą się dużą popularnością, między innymi ze względu na duże możliwości wykorzystania. Charakterystyczną cechą kredytu gotówkowego jest to, że nie musimy podawać celu, na który pieniądze zostaną przeznaczone. Bieżące potrzeby konsumpcyjne, dawno planowane cele, czy nawet inwestycje. Pożyczone pieniądze można wykorzystać dokładnie w taki sposób, jaki się podoba kredytobiorcy.

Na jak długo i w jakiej wysokości udzielany jest kredyt?

Kredyty gotówkowe udzielane są najczęściej na okres 5 lat, czyli 60 rat. W celu uzyskania kredytu gotówkowego konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Jednym z najważniejszych jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach. To właśnie od wysokości zarobków zależała będzie maksymalna kwota otrzymanego kredytu.

Koszty związane z kredytem gotówkowym

Otrzymanie kredytu gotówkowego wiąże się niestety z obowiązkiem uregulowania pewnych opłat. Pierwszą z nich jest prowizja od udzielanego kredytu. Firmy mogą, ale nie muszą jej pobierać. Druga opłata to koszt ewentualnego ubezpieczenia. Banki i firmy mogą proponować kilka rodzajów ochrony ubezpieczeniowej – na wypadek śmierci, choroby, utraty pracy. Ubezpieczenie ma na celu chronienie zarówno interesów kredytobiorcy, jak i kredytodawcy. Opłata za ubezpieczenie może być pobierana jednorazowo, za cały okres spłaty kredytu, lub w miesięcznych ratach. Warto pamiętać że w przypadku pierwszej opcji, przy wcześniejszej niż planowana spłacie kredytu, kredytobiorca powinien otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Gdzie otrzymać kredyt gotówkowy?

Udzielaniem kredytów gotówkowych zajmują się zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe. Każdy z oferowanych kredytów może różnić się od konkurencji takimi parametrami jak: oprocentowanie, koszty, dodatkowe opcje (konieczność otwarcia konta bankowego, używanie karty, ubezpieczenie). Kredyt gotówkowy może być uzyskany na kilka sposobów – osobiście, podczas wizyty w siedzibie banku lub firmy, elektronicznie – za pomocą internetowych systemów transakcyjnych, oraz telefonicznie – poprzez wysłanie SMS lub rozmowę telefoniczną.