Google

Kredyt na samochód

Kredyt na samochód to coraz częściej wybierany8 sposób zamiany używanego samochodu na nowy. Kredyty samochodowe znajdują się w ofercie większości banków, oraz prywatnych firm kredytowych. To co jest znamienne dla takiego kredytu, to fakt że pieniądze są wypłacane bezpośrednio sprzedawcy – salonowi sprzedaży, lub komisowi. Możliwe jest również zaciągnięcie kredytu samochodowego na zakup pojazdu od osoby prywatnej, ale niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Dlaczego kredyt na samochód, a nie gotówkowy?

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy kredytem samochodowym, a kredytem gotówkowym jest wysokość oprocentowania. Zazwyczaj korzystniejsze oprocentowanie mogą zapewnić kredyty samochodowe. Dodatkowo, decydując się na współpracę ze sprzedawcą, który jest zarazem pośrednikiem kredytowym, wszystkie formalnością są załatwiane bez konieczności angażowania czasu kupującego. Pieniądze wpływają do sprzedającego, a zadowolony klient może opuścić salon lub komis nowym samochodem.

Forma zabezpieczenia

Głównym zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest ten pojazd. Samochód kupowany na kredyt samochodowy posiada bowiem kilku właścicieli: kredytodawcę i kredytobiorcę. Z zakupem pojazdu na kredyt samochodowy wiąże się jeszcze kilka innych rzeczy. Pierwsza z nich to obowiązek ubezpieczenia samochodu w zakresie Auto Casco. W przypadku samochodów nowych konieczność wykupu takiego ubezpieczenia wydaje się czymś naturalnym. Jednak kupując auto kilkuletnie, niektórzy kierowcy świadomie z takiego ubezpieczenia rezygnują. Kupując z kredytem samochodowym, nie będzie już takiej możliwości.